Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Majanduskomisjon tegi oma tänasel erakorralisel koosolekul parlamendi juhatusele ettepaneku arutada Riigikogu täiskogus riiklikult olulise küsimusena Eesti ettevõtluskeskkonna arendamist. Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul peaks parlament täiskogu tasemel tegelema sellega juba oktoobris.

„Selle teema käsitlemine riiklikult tähtsa küsimusena näitab, et Riigikogu mõistab oma vastutust ettevõtluskeskkonna ja selliselt riigi majanduse arendamisel,“ ütles Klaas.

Majanduskomisjoni esimehe selgitusel järgnevad tänasele komisjoni istungile kohtumised ja parlamentaarsed kuulamised ettevõtjate, vabariigi valitsuse, Eesti Panga, Kaubandus-Tööstuskoja, Põllumajandus-Kaubanduskoja, Tööandjate Keskliidu, välisinvestorite esindajate, akadeemiliste ringkondade ja teiste asjasse puutuvate organisatsioonidega.

Tänasel majanduskomisjoni koosolekul andis komisjoni liikmetele ülevaate Eesti majanduse hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane. Koos arutleti, mida on vaja teha uute ettevõtlusstrateegiate elluviimiseks ja kuidas parlament saaks olukorra parandamisele kaasa aidata.

Urmas Klaas tõdes, et majanduse tänane situatsioon loob targalt tegutsedes palju eeldusi uueks majanduskasvuks. „Parlament ei tohi takerduda ühe aasta eelarvekärbetesse, vaja on riigimehelikkust, et kaugemaks tulevikuks õige kurss maha panna.”

Komisjon võttis konsensusega vastu otsuse teha ettepanek Riigikogu juhatusele lülitada peatselt algava IV istungjärgu päevakorda oktoobris olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti ettevõtluskeskkonna arendamine“ arutelu.

Peale ülalmainitute osalesid istungil veel komisjoni liikmed Hannes Astok, Margus Lepik, Aivar Riisalu, Marek Strandberg, Olga Sõtnik, Ester Tuiksoo, Toomas Tõniste ning asendusliikmed Eiki Nestor ja Margus Tsahkna.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside