Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon pidas täna õpetajakoolituse teemalise väljasõiduistungi Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on hariduse sisu edendamise üheks keskseks küsimuseks õpetajakoolitus ja selle väärtustamine, millega peab käsikäes käima ka õpetajate ettevalmistus ja õpetajate täiendkoolitus. „Kõik saab alguse sellest, et senisest enam on vaja populariseerida õpetaja ametit. Riigil tuleb noori motiveerida õpetajaks õppima riiklike stipendiumitega,“ ütles Klaas.

Klaas tõi esile, et Tartu ja Tallinna Ülikool peavad senisest enam väärtustama õpetajakoolitust. See ei saa olla ülikoolide jaoks teisejärguline töö. Tõsine probleem on õpetajakoolituse õppejõudude järelkasv. „Ülikoolid peaksid enam väärtustama ja motiveerima pedagoogika õppejõude. Riigi poolne ülikoolide rahastamine läbi tulemuslepingute ja Euroopa Liidu tõukefondide abil peab kindlasti toetama õpetajakoolituse arengut,“ märkis ta.

Klaas selgitas, et õpetajakoolitus side praktikaga on nõrk. Uus aeg nõuab õpetajatelt väga palju uusi oskusi. „Õpetajate ettevalmistus peab olema paindlikum ja tihedamalt seotud praktikaga. Kultuurikomisjon on otsustanud õpetajakoolituse teema viia riiklikult olulise küsimusena Riigikogu täiskogusse,“ tõdes ta.

Tutvuti ka TÜ Narva Kolledži uue maja ehitusega. Kolledži direktor Katri Raik avaldas arvamust, et uus maja on uue Narva sümbol. Kultuurikomisjoni esimees tähendas, et kolledži töö Ida-Virumaal on väga tänuväärne ja uus õppehoone on eestluse seisukohalt märgilise tähendusega. Lähemal ajal vajab lahendamist ka kolledži ühiselamu remondi küsimus. “Renoveeritud ühiselamu kutsuks veelgi rohkem Ida-Virumaa noori kolledžisse,” nentis Klaas.

Õpetajakoolituse teemalisel istungil esinesid direktor Katri Raik, õppedirektor Alo Lõoke, haldusjuht Jaanus Villiko ning haridus-ja teadusministeeriumi peaekspert Vilja Saluveer.

Eile külastas kultuurikomisjon Narva Muuseumi, kus arutati muuseumi tegevust sihtasutusena. Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärna osavõtul käsitleti ka Eesti muuseumivaldkonna arengut laiemalt. Samuti tutvuti Narva bastionite renoveerimisprojektiga. Käidi ka Narva teatris „Ilmarine“ ja kohtuti kultuuriseltside esindajatega. Külastati  Aleksandri Suurkirikut ning saadi ülevaate renoveerimistöödest.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside