Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna saadeti Kaarli kirikus viimsele teekonnale EV Ülemnõukogu juhataja, VII Riigikogu esimees, VIII ja IX Riigikogu liige Ülo Nugis (28.04.1944 – 18.11.2011).

Endisele kolleegile olid tulnud austust avaldama Riigikogu liikmed eesotsas Riigikogu esimehe Ene Ergmaga, kes meenutas oma järelehüüdes Ülo Nugist kui kindlameelset riigimeest, kes oli taasiseseisvunud Eesti esimesel aastakümnel õige mees riigitüüri juures. „Kõik mäletavad tema ajaloolisi sõnu ja jõulist haamrilööki 1991. aasta 20. augusti hilisõhtul, mis kuulutasid uue ajastu algust. Riigikogu juhtis ta ajal, mil ehitati Eesti riigi seaduste karkassi ja parlamendisaalis vaieldi uue õigussüsteemi loomise üle. Ülo Nugis on oma nime kirjutanud säravate tähtedega Eesti riigi ajalukku, kolleegid jäävad teda alati mäletama ja meenutama,“ ütles Ergma.
 
Lahkunule olid tulnud austust avaldama ka Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, peaminister Andrus Ansip, president Arnold Rüütel, 20. augusti klubi liikmed, sõbrad ja teekaaslased.
 
Kaarli kirikust suundus leinaauto Toompeale, kus tehti peatus Riigikogu hoone ees. Lahkunu mälestuseks oli Toompea lossi hoonel lehviv sinimustvalge heisatud leinalipuna. Sarka kattis 20. augustil 2011 Pika Hermanni tornis lehvinud riigilipp. Toompealt viidi lahkunu põrm Tallinna Krematooriumisse.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside