Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Toomas Savi tervitas täna Toompea lossis Ühendust Vaimuvalgus, kes tuli tänama Riigikogu liiget Siiri Sisaskit fondi "Saagu Valgus" asutamise ning maakoolidesse muusikainstrumentide muretsemise projekti algatamise eest.

Ühendus Vaimuvalgus on seoses Aino Järvesoo mälestuse austamisega tema sünniaastapäeval seadnud oma eesmärgiks tunnustada inimesi, kes on teinud heategusid eesti laste heaks. Siiri Sisaskile kingiti ühenduse poolt kunstnik Ormar Tamme puust lauaskulptuur ning anti üle tänukirjad-auaadressid.

Ühenduse esindajate sõnul alustati taolise traditsiooniga käesoleval aastal ning lisaks Siiri Sisaskile on autasu saanud Lembit Kandrov, kes 1999. aastal annetas Tõstamaa Keskkoolile Nikolai ja Svjatoslav Roerichi maalide 21 elektronkoopiat.

Toomas Savi märkis, et algatus on tähelepanuväärne ettevõtmine, mis kindlasti innustab paljusid inimesi lastele enam mõtlema. Siiri Sisask tänas ühenduse esindajaid sellise erakordse tähelepanuavalduse eest öeldes, et on südamest liigutatud ning annab omapoolse tänu edasi ka kõigile abilistele, kes teda nende projektide elluviimisel on aidanud.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside