Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Toomas Varek rõhutas tänase kohtumise algul Türgi parlamendi viieliikmelise delegatsiooniga, et Eestil on olnud Türgiga hea teineteisemõistmine nii poliitiliselt kui ka majanduslikult – seega on kahe riigi omavahelistes suhetes sõbralik õhkkond. Varek märkis tunnustavalt, et kummagi riigi seadusandjate moodustatud parlamendirühmad on hea märk kahe riigi suhete arenevatest sidemetest.

Türgi-Eesti parlamendirühma esimees Mehmet Siyam Kesimoğlu tänas sooja vastuvõtu eest Eestis ja rõhutas Eesti toetuse tähtsust Türgi pürgimisel Euroopa Liidu liikmeks. Kesimoğlu märkis samuti, et Türgi pole kunagi tunnustanud Eesti okupeerimist. „Tahame õnnitleda Eesti rahvast, kes on saavutanud silmapaistvat edu taasiseseisvumise järel oma riigi igakülgsel arendamisel,” ütles Türgi parlamendidelegatsiooni juht.

Varek rõhutas veelkord, et Eesti toetab Türgi vastuvõtmist Euroopa Liidu liikmeks.

Kohtumisel osales ka Riigikogu Eesti-Türgi parlamendirühma esimees Eldar Efendijev.

Türgi parlamendidelegatsioon kohtus täna veel Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kristiina Ojulandiga.

Viiepäevase visiidi käigus on Türgi külalistel planeeritud kohtumised Riigikogu, riigikantselei, välisministeeriumi ning kaubandus- ja tööstuskoja esindajatega, samuti saadakse kokku Tallinna Ülikooli Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo ekspertidega. Visiidi käigus tutvuvad külalised KUMU ning okupatsioonimuuseumiga ning külastavad rahvusooperit Estonia.

Riigikogu pressitalitus

7. märts 2006

Gunnar Paal , 6316351

Tagasiside