Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon tutvus Central Baltic Interreg IV A projektiga “Virtuaalsed eakate hooldusteenused Läänemere saartel” (Virtual Elderly Care Services on the Baltic Islands, VIRTU).

“Virtuaalsed sotisaalteenused aitaksid Eestil jätta vahele raha ja inimmahuka sotsiaalsüsteemi etapi ja virtuaalteenuste kasutamise kaudu teha hüppe efektiivselt toimivale sotsiaal- ja meditsiinisüsteemile. Kui me täna käitume targalt ja innovaatiliselt, jätaksime vahele nn tšekiraamatute ja faksinduse ajajärgu ning siirduksime e-riigi tasemele. See on väljakutse meie haldussuutlikkusele. Selles mõttes võiks Eesti riik teha ka sotsiaalteenuste osutamises tiigrihüppe,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

VIRTU projekti abil pakutakse Saaremaa ja Hiiumaa liikumispuudega ja väheliikuvatele üksikutele vanemaealistele inimestele võimalust omavahel suhelda ja vestlusringides räägitavast osa saada. Selleks kasutatakse puutetundlikku suure ekraaniga arvutit, mis võimaldab olla nägemis- ja häälkontaktis mitme isikuga samal ajal ning pidada videovestlusi.

Seade võimaldab suhelda nii oma lähedaste kui ka sõpradega ja annab võimaluse osaleda erinevates rühmategevustes – vestlusringides, jutuajamistes huvitavate külalistega, võimlemisminutites jms. Ka võib kehva enesetunde korral võtta igal hetkel ühendust tugitelefoniga.

Projekti tutvustasid sotsiaalkomisjonile Saaremaa Arenduskeskuse konsultant ja projekti Eesti koordinaator Anneli Rasu, Saaremaa Arenduskeskusese juhataja ja projekti juhtkomitee liige Piret Pihel, Poliitikauuringute Keskuse Praxis tervisepoliitika programmi direktor Ain Aaviksoo ja tervisepoliitika analüütik Priit Kruus.

Projekti eesmärk on toetada liikumispuudega inimeste ja väheliikuvate vanemaealiste toimetulekut oma kodudes ja tõsta nende elukvaliteeti läbi sotsiaalse suhtlemise.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside