Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni tänasel istungil kuulati ära õiguskantsler Indrek Tederi ettepanek üldapteegiloa väljaandmise ja muutmise piirangu kohta. 

Teder tõi esile kehtiva ravimiseaduse vastavad sätted asutamispiirangute kohta uute apteekide rajamisel ja olemasolevate apteekide laienemisel või asukoha muutmisel. Ta viitas asjaolule, et seadusandja on piiranud siiani uute apteekide asutamist, mille otseseks tagajärjeks on valdavalt apteegiteenuse osutamise turgude lukkuminek uutele tulijatele. „Ettevõtjate taoliseks erinevaks kohtlemiseks pole aga objektiivset ja mõjuvat põhjust,“ märkis Teder. Tema hinnangul on vastupidiselt kõnealused piirangud praktikas asunud vastu töötama eesmärgile, miks need piirangud üldse kehtestati, st apteegiteenuse kättesaadavusele. „Seetõttu olen seisukohal, et asutamispiirangud pole osutunud proportsionaalseks vahendiks apteegiteenuse võrdsema ning parema kättesaadavuse tagamisel,“ selgitas õiguskantsler. 

Sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna ütles arutluste kokkuvõtteks, et õiguskantsleri ettepanek on arutelu väärt. „Sotsiaalkomisjon toetab teema arutamist ja lahenduse leidmist ravimiseaduse muutmise kaudu. Samal ajal peame analüüsima põhjalikult, et pakutavad lahendused ei halvendaks ega kitsendaks apteegiteenuse kättesaadavust riigi eri paigus,“ rõhutas Tsahkna. 

Nimetatud teemat käsitles täna ka põhiseaduskomisjon, kes samuti toetas õiguskantsleri ettepanekut ravimiseaduse sätete muutmiseks apteekide asutamistingimuste osas. 

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside