Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni tänasel istungil kuulati sotsiaalministri Hanno Pevkuri ülevaadet sotsiaalministeeriumi valitsemisala 2013. aasta eelarve kohta.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna sõnul on riik andmas selget sõnumit, et majanduskriisi järgselt panustatakse eelkõige inimeste toimetuleku parandamisele ning sissetulekute suurendamisele. Sotsiaalministeeriumi valitsemisala eelarve kasvab ta kinnitusel 7%, mis on teiste ministeeriumidega võrreldes suurim tõus. 2012. aasta eelarvega võrreldes suurenevad sotsiaaltoetuste kulud 126,2 miljonit eurot ehk 6,2%.

„Järgmisel aastal kasvavad peretoetused ligi 5 miljonit eurot ehk 5%. Suur osa sellest lisarahast läheb vajaduspõhiste lastetoetuste reformiks, mille eesmärk on kahe aastaga kahekordistada kõige enam abi vajavate perede laste toetusi. Kolmikute sünnitoetus tõstetakse senisest enam kui kolmekordseks ehk 3000 euroni. Lisaks taastatakse tasustatud isapuhkus,“ ütles Tsahkna.

Tsahkna sõnul on oluline ka tööturul toimuv, kuna järgmisel aastal vähendatakse töötuskindlustusmaksu määra 4,2lt protsendilt 3% protsendile. “See tähendab, et tööjõumaksu arvelt jääb inimestel töötasu kätte üle 60 miljoni krooni rohkem kui eelmisel aastal,” märkis Tsakhna.

Samuti on Tsahkna kinnitusel planeeritud töötutoetuse tõus pooleni miinimumpalgast ehk 145 eurole tänaselt 65 eurolt.

Järgmisel aastal maksab riik erinevaid sotsiaaltoetusi keskmiselt ühe elaniku 1 677 eurot.  Eelarve maht  on 2,98 miljardit eurot, millest riiklik pensionikindlustus moodustab 1,43 miljardit ning Ravikindlustus 826 miljonit eurot.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside