Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis täiskokku esimesele lugemisele Eesti Reformierakonna fraktsioon ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni poolt 21. mail algatatud töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (512 SE). Seda ettepanekut toetas 4 komisjoni liiget ja vastu oli 3. Eelnõu on täiskogus 9. juunil. Komisjoni ettepanek on esimene lugemine lõpetada. Muudatusettepanekuid oodatakse 11. juuni keskpäevaks.
 

Eelnõu käsitleb muudatusi töötuskindlustuse regulatsioonis, mis peaksid jõustuma 1. juulil 2009. aastal. Algataja kinnitusel on eelnõu eesmärk tagada töötukassa jätkusuutlikkus ja hüvitiste skeeme muutes vähendada koormust töötukassa varadele. 

Eelnõuga muudetakse 17. detsembril 2008 töölepingu seadusega kehtestatud regulatsiooni ja lükatakse omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunutele töötuskindlustushüvitise maksmine edasi kuni aastani 2013. Ka väheneb töötuskindlustushüvitis esimesel sajal päeval võrreldes 17. detsembril 2008 vastu võetud seadusega 70%-lt 50%-le ning alates 101. päevast kuni 360. päevani 50%-lt 40-le%. 
 

Komisjoni istungil viibinud sotsiaalministri Hanno Pevkuri kinnitusel annab valitsus täna Riigikogule üle ka valitsuses heaks kiidetud töölepinguseaduse ja sellega seotud seaduste muutmise seaduse eelnõu. Pevkur avaldas arvamust, et nimetatud eelnõud on edasise menetluse käigus võimalik liita.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside