Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon saatis täna täiskokku teisele lugemisele valitsuse algatatud tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (823 SE), mis on Riigikogus teisel lugemisel kolmapäeval, 24. novembril. Rahanduskomisjon jätkab eelnevalt muudatusettepanekute arutuelu komisjonis, esmaspäeval, 22. novembril.

Muuhulgas soovib rahanduskomisjon jõuda kokkuleppele küsimuses, kes peab otsustama tööturumeetmetes rakendavate vahendite kasutamise üle – kas valitsus või töötukassa nõukogu, ning kuulata selles küsimuses ära nii tööandjate ja kui ka ametiühingute  seisukohad.
Rahanduskomisjon otsustas täna mitte toetada sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni muudatusettepanekut, mis oleks võrdsustanud töötaja ja tööandja kindlustusmakse määrad ja kehtestanud selleks 0,5-2,1 protsenti. Kehtiva seaduse kohaselt on kindlustatu töötuskindlustusmakse määr 0,5 kuni 2,8  ja  tööandja töötuskindlustusmakse määr 0,25 kuni 1,4 protsenti kindlustatule makstud töötasult.
 
Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõus (823 SE) nähakse ette , et tulevikus hakatakse kogutavate töötuskindlustuse vahendite arvelt rahastama ka kindlustatud isikutele pakutavaid tööturuteenuseid ning tööturutoetusi, välja arvatud töötutoetus. Selleks luuakse tööturuteenuste ja -toetuste sihtkapital.
 
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside