Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas täna, et tööturupoliitikat arutatakse olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogu täiskogus 12. märtsil.

Oma tänasel istungil keskendus sotsiaalkomisjon tööandjate ja ametiühingu esindajate ärakuulamisele.

Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof tõdes, et täna pole tööturuteenuste aktiivsete meetmetega rahul ei tööandjad ega ka töövõtjad. Pikhofi väitel pole tööturu teenuste osutamise süsteem välja kujunenud, sageli pakuvad koolitajad teenuseid, mida nad ise osakavad ja suudavad pakkuda, kuid mida tööturg ei vaja. Palju lootusi pannakse ta sõnul 1. maist käivutvale Töötukassale, mis ühendab endas ka Tööturuameti ja peaks viima tööhõivepoliitika uuele tasandile.

„Siiani ei ole aru saadud, et tööpuudus ei ole töötegija isiklik õnnetus, vaid see on kogu ühiskonna probleem, millega tuleb süvitsi tegelda. Põhiosa kasutatavast rahast tuleb Euroopa Sotsiaalfondist ja Eesti oma panus on väike. Kui Soomes panustatakse tööhõivepoliitikale 4% SKTst, siis Eestis jääb see protsent alla ühe. Seega on tööturumeetmed Eestis alarahastatud. Samas on see koht, kus ei tohiks kokku hoida. Tööturupoliitika on pikaajaline investeering, mis kindlasti tasub end ära,“ ütles Pikhof

Oma tänasel istungil kuulas sotsiaalkomisjon ära Tööandjate Keskliidu juhi Tarmo Kriisi, Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga ja TALO esimehe Ago Tuulingu. Mõlemad pooled leidsid, et tänane tööturupoliitika ei vasta tööturu vajadustele ega rahulda ei töövõtjaid ega tööandjaid, jättes ka töötaja abitusse olukorda.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside