Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas oma tänasel istungil saata esimesele lugemisele valitsuse algatatud tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (399 SE), mille peamine eesmärk on ühendada tööturuamet töötukassaga. Ühendasutuse nimeks jääb Eesti Töötukassa. Eelnõu on täiskogus esimesel lugemisel 17. detsembril. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Eelnõu eesmärk on parandada tööturuteenuste kvaliteeti ja tagada olukord, kus nii aktiivseid kui ka passiivseid tööturumeetmeid osutatakse ühes asutuses. Eelnõuga ei muudeta tööturuteenuste osutamise ega tööturutoetuste ja töötuskindlustuse seaduse alusel hüvitiste maksmise põhimõtteid.

„Olen ammu võidelnud selles eest, et Eestis tekiks üks asutus, mille kohustus on maksta töötule toetusraha ja millel oleks huvi otsida inimesele korralik töö. See peaks suurendama oluliselt meie tööhõivet,” ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Kõnealune eelnõu lähtub riigi ja sotsiaalpartnerite vahel töölepingu seaduse eelnõu ettevalmistamisel 24. aprillil 2008 sõlmitud kokkuleppest, millega  otsustati tööturuinstitutsioonid ümber korraldada.  

Liitmise peamisteks põhjusteks on algataja kinnitusel nende asutuste ülesannete sarnasus, aktiivsete ja passiivsete tööturumeetmete osutamise lahusus ning tööturuameti teenuste vähene kasutatavus. Tööturuameti ülesannete panemine avalik-õiguslikule asutusena tegutsevale töötukassale võimaldab kaasata asutuse juhtimisse tööandjate ja töötajate esindajaid, mis omakorda tagab huvigruppide suurema kaasatuse neid puudutavate küsimuste lahendamisele.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside