Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna e-Riigi Akadeemia eestvedamisel korraldatud konverents „Valimised ja valitsemine infoühiskonnas“. Sellel on vaatluse all infoühiskonna arengust tingitud muutused valimisdemokraatias tänavuste valimiste kogemuse alusel, samuti analüüsitakse võimalusi kodanikke kaasava valitsemiskultuuri süvendamiseks.

Konverentsil peetud avasõnas tõi Riigikogu esimees Ene Ergma rõõmustava asjaoluna esile, et oktoobris toimunud kohalikel valimistel kasutas e-hääletamise võimalust rekordiliselt üle 100 000 inimese. Elektroonilise identiteedi kasutamine on hakanud levima innovatsioonihuviliste ja arvamusliidrite seast tavakasutajate sekka, tõdes ta.

Ergma ütles, et inimesed e-hääletavad sellepärast, sest see on mugav. Elektroonilise kaugautentimise leviku soodustamiseks tuleb seda sobitada inimeste ellu, õppides tundma nende huve, vajadusi ja võimalusi. Samas avaldas ta lootust, et suudetakse edasi liikuda ka avalike e-teenuste parema kättesaadavuse osas, sest arusaam avalikest teenustest on ähmane nii kodanikel, omavalitsustel kui riigil. „Olen veendunud, et arvuti kaudu vallamajas käimine võiks olla Eesti elanike aega ning nende isiklikku ja maksumaksjatelt kogutavat raha säästev viis. Usun, et arenguks on võimalusi, sest praegu tundub vägisi, et kodanik, ametnik ja poliitik esitavad võrgus igaüks oma manifesti – kodanik kord kolme aasta tagant, ametnik siis kui avaliku teabe seadus ütleb ja poliitik siis kui pähe tuleb. Info edastamisega saab igaüks neist hakkama, kuid nii nagu see on juhtunud ettevõtlusmaailmas peaks avalik sektor võimaluste piires püüdma pakkuda teenuseid arvutivõrgus,“ sõnas ta.

Tänasel konverentsil esinevad teiste seas veel Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul, TTÜ professor Ülle Madise, regionaalminister Siim Valmar Kiisler ning meedia esindajad.  

Riigikogu pressitalitus
 
 
 

Tagasiside