Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas täna ennelõunal Toompea lossi esisel platsil rahvast taasiseseisvumise 12. aastapäeva puhul.

Vabariigi President Arnold Rüütel ja Ingrid Rüütel ning Riigikogu esimees õnnitlesid kokkutulnuid ja vestlesid Toompeale kogunenud inimestega. Ajutisest vihmasajust hoolimata esines Kaitseväe orkester meeleoluka vabaõhukontserdiga ja sadadel huvilistel oli võimalus Riigikogu Kantselei giidide saatel külastada Pika Hermanni torni.

Kell 12 algas Valges saalis 20. augusti klubi pidulik koosolek. Kõigepealt andis klubi president Rein Järlik sõna Riigikogu esimehele Ene Ergmale, kes õnnitles koosviibijaid tähtpäeva puhul. Seejärel esines pikema sõnavõtuga 1991. aastal Ülemnõukogu juhataja ametis olnud Ülo Nugis, kes meenutas sündmusi 12 aastat tagasi. Samas juhtis ta tähelepanu eelseisvale rahvahääletusele, lõpetades oma kõne sõnadega: ”Ma olen veendunud, et langetatav otsus, kui see on ”jah Euroopa Liidule”, ei riiva Eesti rahva võõrandamatut õigust oma riigile ja et Ülemnõukogu poolt tosina aasta eest astutud samm on pöördumatu.”

Et selgitada välja klubi liikmete suhtumine eelseisvasse rahvahääletusse, viidi klubi juhatuse ettepanekul läbi hääletus, mille tulemusena otsustati valdava häälteenamusega toetada Eesti ühinemist Euroopa Liiduga. Ühtlasi kutsub 20. augusti klubi rahvast üles kindlasti osalema 14. septembri rahvahääletusel.

Pidulikul koosolekul viibisid ka Vabariigi President Arnold Rüütel ja Ingrid Rüütel, samuti Riigikogu aseesimees Toomas Savi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside