Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Tõnis Lukas avas täna keskpäeval Toompea lossi III korruse näitusesaalis õpetajate kunstinäituse “Streik”. Näitust avades ütles Lukas, et õpetajate endi ettevalmistatud näitus näitab nende ettevõtlikust, algatusvõimet ja loomingulisust. Ta avaldas lootust, et näitus kujuneb dialoogiks õpetajate ja võimu vahel ning sellest kasvab välja parem üksteisemõistmine.

Näituse korraldaja, Laulasmaa Kooli õpetaja Tõnu Talve märkis, et idee korraldada õpetajate kunstinäitus nimega “Streik“ tuli talle jõulude ajal. „Toetuseks üldisele suunale, mille Eesti Haridustöötajate Liit on võtnud ja jätkuks meie – õpetajate – üritustele. Püüdsin julgustada ja eeskuju anda, et õpetajad looksid uue või otsiksid üles vana kunstitöö, millele lisaksid päevakohase nimetuse. Mõtlesin protestiteemalist kunsti. Olen kindel, et ühisnäitus võimendab EHLi kava, ühendab ja tugevdab õpetajaskonda!”

Talve sõnul tahavad õpetajad, et nende taiesed aitaksid ühiskonnal mõista õpetaja väärtust ja tähtsust ning paneksid riigikogulasi tõsisemalt oma tegude üle mõtlema. Õpetaja protesteerib suhtumise vastu, näitab tegelikku olukorda neile, kes arvustavad õpetajaid, aga ise pole ühtegi tundi andnud.

Kõigil näituse avamisele tulnuil oli võimalus täiendada näitust oma loominguga. Fotod näituse avamisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Naitused/Streik/

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

Tagasiside