Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu konverentsisaalis leidis täna aset Taani saatkonna ja Riigikogu keskkonnakomisjoni korraldatud konverents „Puhta energiaga tulevik“. Konverentsi juhatas sisse peaminister Andrus Ansip, ettekande pidasid majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning Taani väliministeeriumi keskkonna, energia ja kliimamuutuste osakonna juhataja Geert Aagaard Andersen. Paneeldiskussiooni raames esines sõnavõtuga keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi.

Andrus Ansip keskendus oma sõnavõtus detsembris Kopenhaagenis toimuvale ÜRO kliimamuutuste konverentsile ning kasvuhoonegaaside vähendamise kokkuleppe saavutamise võimalustele. Peaministri sõnul toetab Eesti globaalset kliimakokkulepet, sest energiasäästlik käitumine on meie kõigi huvides. „Kliimakokkulepe annab maailma majandusele uue arengutõuke ning peab looma investeerimiskindluse investoritele,“ ütles ta. Ansip kinnitas, et Eesti annab ambitsioonika kliimakokkuleppe sõlmimiseks oma panuse.

Ka Juhan Parts tõi esile Eesti keskkonnasäästlikku käitumist viimaste aastate jooksul. Partsi sõnul täidab Eesti energeetika arengukavas ette nähtud mitmekesistamise programmi. Taastuvenergia osakaal ulatub juba järgmisel aastal 10 protsendini ning aastaks 2015 on eesmärgiks seatud jõuda 15 protsendini, millega ollakse Euroopa Liidus eesrinnas.

Konverentsi paneeldiskussioonides osalesid eksperdid Eestist ja Taanist. Moderaatorina tegutses väliskomisjoni liige Valdur Lahtvee.  

Riigikogu pressitalitus
11. november 2009  
 

Tagasiside