Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis Vano Allsalu maalinäituse.

Vano Allsalu on kunstnikuna pühendunud abstraktsele maalile. Näitusel on väljas kunstniku 2005. aastal valminud tööd. Eesti kunstikriitikud hindavad kõrgelt Allsalu ereda värvigamma ja spontaanse joonisega kompositsioone.

”Need kunstisuunad, mille mõistmiseks tuleb teostesse pikemalt süveneda, on minu arvates väga huvitavad,” ütles näitust avades Ergma. ”Ka selleks, et mõista siin väljapandud maale, tuleb neid pikemalt vaadelda ning jälgida, milliseid tundeid need tööd tekitavad.”

1990. aastate algul määratles Allsalu end esimese Eesti noore kunstnikuna uue põlvkonna abstraktseks maalijaks. Sellega oli ta Ado Lille järel teine Eesti maalija, kelle loomingu kontseptsioon lähtub programmilisest abstraktsionismist. ”Tema maalid on disharmooniliselt ilusad ja pakuvad harjumatuid värvikooslusi, mida vaatajal pole siiski raske omaks võtta,” on Allsalu teoseid kirjeldanud kunstikriitik Eha Komissarov.

Kunstiajaloolane Juta Kivimäe tõstis näituse avamisel esile Allsalu loomingu Eesti kunsti traditsiooniga seotud novaatorlust. ”Kunstniku maalid on samm välja traditsioonist, mis Eesti kunstis ja eriti Tartu koolkonnas on alati eos olemas olnud,” märkis Kivimäe.

Näitus jääb avatuks 20. maini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside