Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas täna Toompea lossi lõunatiiva III korrusel näituse kunstnik Ruben Igithanyani kunstiprojektist „Linn raamatus ja raamat linnas ehk peegelpildi peegelpilt“. Moskvas sündinud ja Tallinnas elava Igithanyani kunstiprojekt vaatleb meie linna kui fotograafia objekti ja raamatut kui linna peegeldust.

„Iga inimene näeb kujundeid ja detaile läbi oma kultuuriprisma, mida vaataja võib aimata ka täna siin eksponeeritud fotodel. Need pildid räägivad läbi objektiivi peegeldunud kunstnikuhingest,“ ütles Laine Randjärv kunstnikku tunnustades ja kõikidele näituse korraldamisel abiks olnud asjaosalistele tänu avaldades. Riigikogu aseesimees märkis, et näitus on väga ajakohane seoses eile tähistatud Tallinna päevaga ning käesoleval aastal tähistatava ajakirja „Таллинн“ 35. sünnipäevaga.

Näitusel on eksponeeritud 35 fotot Tallinna vanalinnast, millest osad valmisid Jüri Kuuskemaa raamatu „Legends and tales of Old Tallinn“ illustreerimiseks. Kunstniku sõnul tegi talle ettepaneku selles projektis osaleda ajakirja „Таллинн“ peatoimetaja Nelli Abašina-Melts. Selleks ajaks, kui raamat trükist ilmus, oli linna võlu muutunud kunstniku jaoks kütkestavaks lummuseks, mis pani teda loomingulisi otsinguid jätkama. Edasist loometegevust nimetab Igithanyan juba raamatu peegelduseks linnas.

Ruben Igithanyan on lõpetanud Moskva trükikunsti ülikooli disainiosakonna ning töötab abikaasaga koos asutatud stuudios Wonderform.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside