Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis Lilian Mosolaineni maalinäituse “Fauni pärastlõuna 2”. Ergma sõnul on Mosolainen järjekordne näide Eesti kunstielu rikkusest ja omanäolisusest. „Liliani domineerivate joonistuste ja jõulise taustavärviga maalid rikastavad Toompea lossi kunstinäituste traditsiooni ja kutsuvad siin viibivaid inimesi nende ees seisatama“, arvas Ergma.

Lilian Mosolaineni maalide pealkirjad viitavad sageli klassikale ning Vahemere kultuurimüütidele. Teisalt on see otsekui kattevari ja samas võti. On arvatud, et kunstnik otsib oma maalide läbi vabastust eelarvamustest ja hierarhiatest ning püüab laiendada inimlike suhtumiste ja hinnangute võimalusi muutuvas maailmas, mistõttu oleks õigem nimetada sellist laadi psühholoogiliseks aktimaaliks.
 
Lilian Mosolainen tuli kunstiellu 1980. aastate lõpu uusekspressionismi lainega Ryhm T algtuumikus. Erinevalt kaaslastest, kes ekspressionismi vaid etapina läbi proovisid, leidis Mosolainen selles perspektiivse arengutee.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside