Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi lõunatiiva III korrusel vabakutselise kunstniku Elsa Kingi ülevaatenäituse „Portreed, lemmikloomad ja lilled“. “Kui vaadata kunstniku piltide daatumeid, on näha, et Elsa Kink pole maalimisest suutnud tänaseni loobuda. See tuleb sellest, kui inimene on kogu elu tegelenud tööga, mida ta väga armastab,“ ütles Ergma. Riigikogu esimehe sõnul on tegemist väga südamliku näitusega, mis puudutab meid kõiki – inimesi ja nende neljajalgseid sõpru.

Käesoleval aastal 94-aastaseks saavat kunstnikku olid tulnud austama paljud tema portreemaalidelt tuttavad ühiskonnategelased ja sõbrad, kes iseloomustasid Kinki kui elurõõmust ja hästi toime tulevat inimest ning pidasid teda Eesti eakaimaks tegutsevaks naiskunstnikuks.

Elsa Kink (sünd. Kesk) on sündinud 1918. aastal Tallinnas. Õppinud III tütarlaste algkoolis ja I Tütarlaste gümnaasiumis. Lõpetanud Tallinna Kujutava- ja Tarbekunsti kooli erikursuse maali erialal Johannes Greenbergi maaliklassis 1943. aastal. Õpetajateks olid Karl Herman, August Jansen, Erik Haamer, Johannes Greenberg jt. Ta on töötanud koolis joonistus- ja joonestusõpetajana, „Salvos“ näidistetegijana ja riietajana, hiljem vabakutselise kunstnikuna. Elsa Kink on osa võtnud paljudest näitustest Tallinnas ja esinenud mitmete personaalnäitustega Eesti eri paigus.

Fotod: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Naitused/Elsa+Kingi/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside