Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis eesti kunsti klassiku, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessori Evald Okase näituse. Väljas on vanameistri aktijoonistused ja graafika.

“Siin ei ole midagi öelda, tuleb vaadata,” tunnustades Ergma näitust avades kunstniku virtuoosset meisterlikkust. Ühtlasi soovis Riigikogu esimees kunstnikule viljaka loomeperioodi jätku.

“Ma olen tsaariaegne kunstnik,” viitas 1915. aastal sündinud Evald Okas oma pikale loometeele. Selle aja jooksul on kunstnik jõudnud esineda üle 50 isiknäitusega. Okase töid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Moskva Tretjakovi Galerii, Kölni Museum Ludwigi kogudes. Väga kõrgelt hindavad Okase loomingut ka erakollektsionäärid.

“Joonistamine on nagu viiulimäng. Mõnikord vaevalt puudutad paberit, aga annad selle ilme edasi. Ma ei joonista kõike korraga välja, mõne koha jätan vaatlejal mõtelda ka. Looduses on niimoodi, et kõike ei näe. Aga et seda saavutada, peab kõvasti tööd tegema,” on Evald Okas oma loomingut iseloomustades öelnud.

Tagasiside