Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esitles täna teatmeteost "Riigikogu VII, VIII, IX koosseis. Statistikat ja kommentaare."

Kogumik koondab andmeid kolme Riigikogu koosseisu põhiseaduslike ülesannete täitmise, parlamendi valimiste, organite, ühenduste ja liikmete kohta. Esitatud on õigusloomet kajastav statistika, eraldi peatükis käsitletakse põhiseaduse muutmise katseid, antud on põhjalik ülevaade Riigikogu suhetest teiste põhiseaduslike institutsioonidega. Arvandmete paremaks mõistmiseks varustati kogumik kommentaaridega, mis selgitavad seadusloome õiguslikku tausta, toimunud arenguid ja praktikat.

”Seda raamatut oli väga vaja. Aastad lähevad ja me ei saa loota ainult oma mälule või informatsioonile, mida pole korrastatud ja süstematiseeritud. Tegemist on väärika kingitusega meie parlamendi 85. sünnipäevaks,” ütles Ergma.

Ühtlasi andis Riigikogu esimees Rahvusraamatukogu esindajale Ene Loddesele üle sümboolse raamatu, millega kingitakse kogumiku eksemplare kesk- ja teadusraamatukogudele.

Riigikogu Kantselei ja Rahvusraamatukogu koostöös valminud raamatu peatoimetaja on Riigikogu majandus- ja sotsiaalinfoosakonna juhataja Aaro Mõttus.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside