Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi lõunatiiva III korrusel Hiinat tutvustava fotonäituse.

Näituse avamisest võttis osa Eestisse neljapäevasele visiidile saabunud Hiina parlamendi delegatsioon.

”Mul on väga hea meel tervitada Riigikogus Hiina parlamendi esindajaid ning avada seda imeilusat näitust teie maast,” ütles Ergma.

Näitusel on väljas fotod loodusvaadetest, rahvakultuurist, hiina küladest ja riisipõldudest, kuid ka ülesvõtted suurlinnade urbanistlikest siluettidest.

”Mõned mu tuttavad, kes selle näitusega juba tutvuda jõudsid, tõdesid et soovivad neid fantastilisi vaateid kindlasti oma silmaga näha,” lisas Ergma külaliste poole pöördudes.

Hiina tsivilisatsiooni vanus ulatub üle 5000 aasta, hiiglasliku territooriumiga riigi maastikuline, etniline ja kultuuriline mitmekesisus on väga suur. Hiina esindajad avaldasid lootust, et kontaktid kahe maa vahel tihenevad ning eestlastel tekib rohkem võimalusi selle maaga tutvumiseks.

Hilisemal kohtumisel Ergmaga tõdeti ühiselt, et tihedamast koostööst kahe riigi vahel tõuseks mõlemapoolset tulu. Positiivse näitena toodi aastaid toimiv

koostööprojekt EBS`iga, mis on tõestanud oma elujõulisust akadeemilises vallas.

Näituse vahendas Toompea lossi Hiina suursaatkond, see jääb vaadata 18.oktoobrini. Näitus on pühendatud Hiina Rahvavabariigi 55. aastapäevale.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside