Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial avas kolmapäeval, 28. mail Toompea lossi lõunatiiva III korrusel Meelis Luksi näituse "Varvastega Maailma".

Kunstniku värviküllastele piltidele viidates ütles Mai Treial: ”Meie elus on väga palju värve, kuid elades kiirustamise ajas, ei oska me neid värve sageli näha.” M. Treiali sõnul on Meelise pildid täis elujaatust, rõõmu ja edasipüüdu.

Meelis Luks on 35-aastane noormees, kes raskele puudele vaatamata on suutnud leida oma tee elus – oma maalid maalib ta jalgade abil.

Meelis Luks on Ülemaailmse Suu ja Jalaga Maalijate Assotsiatsiooni liikmekandidaat. Assotsiatsioon loodi 1956. aastal toetamaks kunstnikke, kes pole kunstitegemisel võimelised kasutama oma käsi ja kasutavad selleks suud või jalgu. Liechtensteinis paiknev organisatsiooni peakorter annab välja oma liikmeskunstnike töödega postkaarte ja kalendreid. Organisatsiooni kuulub üle maailma praegu üle 500 kunstniku, kes ka assotsiatsioonilt palka või stipendiumi saavad.

Meelis Luks on eksponeerinud oma töid alates 1991st aastast paljudes Eesti linnades, aga ka Helsingis ning Euroopa konverentsil ja näitusel Budapestis.

Oma näituse avakõne esitas Meelis Luks arvuti abil. Meelis Luks on Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu veebimeister ja täiendab oma teadmisi Tallinna Tehnikaülikooli internetipõhises õppeprogrammis ”THINK”.

Näitus jääb avatuks 16. juunini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside