Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis Marko Nautrase näituse MASS. Oma avasõnades tunnustas Ergma noort kunstnikku: „On hea meel tõdeda, et siin Toompea lossis eksponeeritakse taas väga huvitavat näitust.”

Näitus koosneb 12 metallile prinditud fotost ja ühest suuremõõtmelisest installatsioonist. Fotod on tehtud üle maailma erinevatel staadionidel või muudel meelelahutusobjektidel.
 
„Kontseptsiooni asemel tsiteeriksin Jose Ortega Y Gasseti raamatust “Masside Mäss” „„… Linnad on täis rahvast. Majad täis elanikke. Hotellid täis sissesõitnuid. Rongid täis reisijaid. Kohvikud täis külastajaid. Bulvarid täis jalutajaid. Kuulsate arstide ooteruumid täis patsiente. Saalid etendustele, mis ei ole liiga ajast-arust, täis vaatajaid. Supelrannad täis suplejaid. See mis varem ei olnud probleem, hakkab selleks muutuma: kuidas leida kohta….” /M. Nautras/.
 
Näituse kontseptsioonist lähtudes lisas Ergma: „Inimesel on võimalik leida kohta, aga selleks on vaja tohutut energiat.” Näitus jääb avatuks 12. maini.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
Tagasiside