Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Näitusel võib vaadata laste joonistusvõistluse võidutöid.

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi lõunatiiva III korrusel laste joonistusvõistluse ”Väike eurooplane” võidutööde näituse.

”Teile lapsed ongi Euroopa Liit mõeldud. Vaevalt, et praegused täiskasvanud selle liidu vilju nii pea maitsta saavad, aga kahekümne aasta pärast saate teie kindlasti hinnata, kas Euroopa Liit vastab sellele värvirikkale pildile, mida te oma töödes joonistanud olete või mitte. Ma väga loodan, et vastab,” ütles Ene Ergma kohaletulnud väikestele joonistajatele.

Joonistusvõistlusele laekus kokku 800 tööd nii koolidest kui lasteaedadest üle terve Eesti. Töid auhinnati kolmes vanuserühmas (5-6, 7-8 ja 9-10 aastased), millest igas valiti välja 3 auhinnalist tööd. Eripreemiate ja auhinnatud tööde autorid said kingitusteks joonistustarbeid.

Žürii liige Raivo Järvi rõhutas võistlusest osavõtnutele, et igasuguste preemiate saamisest olulisem on tahe joonistada ja teha tööd. ”Kõige tähtsam on joonistada, see oskus jääb teisse sisse. Tegelikult ongi selle võistluse võitjad kõik need lapsed, kelle pildid siin näitusel väljas ripuvad.”

Joonistusvõistluse korraldas Riigikogu Kantselei. Võistlustöölt oodati, et see annaks edasi lapse ettekujutuse sellest, mis on tema arvates Euroopa, oma kodumaa ja kodu või tema ise kui väike eurooplane. Võistluse žüriisse kuulusid Riigikogu liikmed ja kantselei ametnikud. Riigikogus jääb näitus vaadata mai lõpuni, hiljem saadetakse joonistused Eesti esindusse Brüsselis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside