Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 2. mail kell 12 avab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv Riigikogu meenepoe. Tegemist on Riigikogu Kantselei ja Eesti Kunstimuuseumi (EKM) koostöölepinguga, mille kohaselt alustatakse Riigikogu ja muuseumi meenete müüki Toompea lossis. 

„Riigikogu külastab aastas kümneid tuhandeid inimesi ja paljud neist on avaldanud soovi osta kaasa Riigikogu sümboolikaga suveniire ja parlamendi tööd tutvustavaid trükiseid. Teiste riikide parlamentide juures on meenete müügikohad olemas, nüüd on selline võimalus ka Toompea lossis,“ selgitas Randjärv. 

Poest saab osta samuti EKMi trükised ja meeneid, Eesti tarbekunstnike tiražeeritud loomingut ning reprosid EKMi kogudest. „Uus pood annab võimaluse ka kunstimuuseumile oma tootevaliku tutvustamiseks ja müümiseks Riigikogu külastajatele,“ ütles EKMi peadirektor Sirje Helme. „Oleme selle üle väga õnnelikud ning soovime omalt poolt pakkuda kvaliteetset ja kõrgetasemelist tootearendust ning meeldivat teenindust.“ 

Kauplus on avatud esmaspäevast reedeni kella 11-16 lossi teises vestibüülis, mille kaudu pääsevad majja Riigikogu külastavad ekskursioonigrupid. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside