Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis avatakse täna kell 12.30 kunstnik Kamille Saabre maalinäitus „Tutti Frutti“.
 

Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve sõnul saab näituselt positiivse ja värviküllase elamuse. „Maalid toovad esile läbi kunstniku meisterlike pintslitõmmete meid ümbritseva looduse loomuliku ilu viljade ja õite erinevate arenguettetappide kaudu. Koloriitsed maalid näitavad loodusliku ilu sündi ja muutumist, mis sisendab vaatajas sisemist hingelist kindlustunnet just läbi ilumeele,“ ütles Randjärv. Ta lisas, et positiivsele arengule suunatud mõttemaailma vajame eriti praeguses maailma keerulises olukorras. 

„Tutti Frutti“ on Kamille Saabre enda sõnul maalinäitus, mis portreteerib vilju ja õisi nende erinevatel arengu- ja küpsusastmetel. Suuremõõtmelised lille-ja viljamaalid kujutavad „frukte“ portreedena, kus nende karakter tuuakse esile läbi mitmekordse suurenduse. Kunstniku naturalistlikud maalid ei pretendeeri autori sõnul ilu kopeerimisele, vaid toovad esile elu rikkaliku mitmekesisuse ja tiivustavad leidma tuge ning positiivseid mõtteid elu erinevates situatsioonides ja etappidel. 

Kamille Saabre on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala 1995. aastal ja täiendanud end Rhode Islandi Disainikoolis Ameerika Ühendriikides. Ta on töötanud nii vabakutselise kunstnikuna kui ka reklaamiagentuurides. Osalenud näitustel lisaks Eestile ka Šveitsis, Lätis, Itaalias ja Ameerika Ühendriikides. 

Näitus jääb avatuks 14. novembrini ja seda saab vaadata tööpäeviti kella 10-16-ni. Toompea lossi sissepääsuks on vaja pildiga isikut tõendavat dokumenti. 

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit. 

Fotod näituselt

Riigikogu pressiteenistus

 

 

Tagasiside