Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas 18. septembril Toompea lossi kunstisaalis Eveli Variku näituse „Kaduvad“. „Siin on näha üks lugu, mis põlvest põlve kannab edasi iidseid tarkusi. Sümbolid ja kaitsvad märgid saadavad meid koos vaarvanemate teadmistega, panevad mõtlema, kust oleme tulnud, miks me just sellised oleme ja mis jääb meist alles igavikku,“ ütles Randjärv näitust avades.

Kunstniku sõnul räägib „Kaduvad“ ühte lugu laudlinast, mis käib käest kätte vanaemalt emale, emalt tütrele ja tütrelt tütretütrele ning mis on justkui side erinevate inimeste ja põlvkondade vahel. Näitusel on selle linaga kokku seotud kunstniku lähedaste lood ja lugusid on mitmeid – need räägivad armastusest, elust, tegemistest ja kaduvikust. Näitusega on püütud ühtteist kirja panna ja meenutada. „Fotomaterjali kokku sulatades aga sai selgeks, et kõige tähtsamaks väärtuseks on armastus ja perekond. Surm, sünd ja pulm oli alati jäädvustamist väärt,“ ütles Varik.

Kunstnik loodab, et näitus inspireerib inimesi kodus haarama oma perekonnaalbumite järele ning meelde tuletama oma lugusid.

Fotod näituse avamiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Naitused/Eveli_Varik/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside