Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi kunstisaalis on avatud Tarrvi Laamanni näitus art/kunst LIVE @Tallinn, kus on välja pandud viimaste aastate maailma eri paigus valminud tööd. 

Näituse avamise puhul tänas ja tunnustas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas Tarrvi Laamanni Eesti kultuuriellu lisatud värviküllase ja emotsionaalse panuse eest. „Kunstniku teosed annavad ilmekalt edasi värvikirevat ja põnevat maailma meie ümber. Soovitan kõigil huvilistel näitust külastada,“ ütles Ratas. 

Oma tööde kaudu loob kunstnik emotsionaalse ja mõttelise kolmnurga erinevate saareriikide – Islandi, Jaapani ja Kuuba – vahel. Nende keskele on paigutatud Eesti. 

„Väljapanek on samuti jagatud kolme ossa: „Klassikaline“ ehk ksülograafia ja mokuhanga tehnikas teosed, mis valmisid Islandil, Jaapanis ja Eestis. „Remix“ ehk ksülograafia ja mokuhanga segatehnikas teosed, lisaks samade teoste re-remix „kleebisgraafika“ tehnikas, mis on minu jaoks täiesti uued tehnikad. „Revolutsioon“ ehk uuenduslikud õlipastelli, ksülograafia ja maali segatehnikas teosed on klassikalisel lõuendil, mis valmisid Kuubal ja Eestis käesoleval aastal,“ selgitas Laamann. 

Näitus jääb Toompea lossi kunstisaalis avatuks kuni 21. juunini. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

 

Tagasiside