Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Keit Pentus avas täna Toompea lossi kunstisaalis Ulvi Haagenseni näituse „Kuidas vabaneda“. Näitus kujutab lugu ühest perekonnast, kes sõja lõpul Eestist lahkus ning kelle tee viis neid Austraaliasse. Kunstnik on kasutanud oma isa tehtud vanu fotosid ja pannud kokku nn kunstnikuraamatu või loo, mis filmikaadritena vaataja silme ees jookseb. „Kas see oli vabanemine? Mõte oli muidugi selles, et põgeneda ja vabaneda nõukogude võimust, aga kas see, mis neid ees ootas, oli vabadus?“ küsib kunstnik. „Neile, kes leiavad aega sellesse näitusesse süveneda, on siin palju, mille üle järele mõelda,” sõnas Keit Pentus.

Lisaks fotodel põhinevatele töödele on näitusel eksponeeritud traadist joonistused, mis kasvavad laiemaks sümboliks lahkumisele ja hüvastijätule ning samas uutele lootustele. Ulvi Haagenseni traadist objektid on väga erandlikud tänases Eesti kunstis, sidudes kahe- ja kolmemõõtmelist väljendust.
Ulvi Haagensen on 1964. aastal Sidneys sündinud kunstnik, kes töötab alates 1999. aastast õppejõuna Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti osakonnas.
Näitus jääb avatuks 20. novembrini.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside