Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis Tiina Tammetalu maalinäituse „Portreed“. Kunstniku sõnul eksponeerib ta oma loomingut Toompea lossis teist korda ning kui esimesel näitusel keskendus ta maastikele, siis sedakorda otsustas ta uurida ja näidata inimest, alustades naistest. Näitusel eksponeeritud maalid on loodud suhteliselt pika perioodi jooksul – varaseimad on maalitud pea 30 aastat tagasi – ning neil on figuratiivselt kujutatud naisi, neidusid ja lapsi.

Riigikogu esimehe arvates annab käesolev näitus impulsi mõelda järgmisele kunstiraamatule, vihjates hiljuti Riigikogu Kantselei ja Kunstnike Liidu koostöös valminud raamatule „60 kunstnikku Toompea lossi kunstisaalis“. Ene Ergma osutas näitusel ka tema jaoks pilku püüdvaimale maalile, milleks on Tammetalu käesoleva näituse kõige hilisem loomingunäide „Tõuse ja sära“.

Tammetalu ütles, et lugu, mida ta seda näitust kokku pannes nägi, on kuvand naisest, kuvand, mida me naistena oleme kuulnud kritiseeritavat ja võib-olla kritiseerime isegi kui pealesurutut ja sama naisekuvandit, on ta eneselegi üllatusena kunstnikuna aastate jooksul ise üsna hoogsalt paljundanud. „Naine on, nagu ta on, ta tahabki olla mitmes rollis korraga või siis järgemööda, kuidas keegi – ja miks ka mitte,“ arvas Tammetalu.

Näitus jääb avatuks käesoleva aasta lõpuni.

Fotod näituse avamiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Naitused/Tammetalu/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside