Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis graafik Marju Mutsu mälestusnäituse “MARJU MUTSU – TUTTAV JA TUNDMATU”.

Näitus on valik varalahkunud legendaarse graafiku Marju Mutsu (1941–1980) rohkearvulisest loomingulisest pärandist, meenutamaks kunstnikku tema kolmekümnenda surma-aastapäeva puhul. Kunstniku enimtuntud ja enimarmastatud graafilisi lehti täiendavad mõned käesoleval näitusel esmakordselt esilolevad akvarellid, joonistused, eskiisid. „On muljet avaldav, kui palju Marju Mutsu on oma lühikese elu jooksul suutnud luua. Näitus on mälestus väga andekast kunstnikust,” ütles Ergma.
 
Näituse avamisel esitleti ka vastilmunud Marju Mutsu monograafilist albumit. Põhjaliku uurimuse kunstniku loomingu kohta on teinud noorema põlvkonna kunstiteadlane Elnara Taidre. Albumis on enam kui 90 teose reproduktsiooni, Marju Mutsu elulooandmed, tema kaasaegsete ja lähedaste värvikate kirjeldustega sõnavõtte ning palju fotosid. Albumi on koostanud kunstniku lesk Herald Eelma, kujundanud Marju noorim poeg Pärtel Eelma, toimetanud Tiiu Viirand.
 
Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside