Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossi kunstisaalis Malle Leisi ja Villu Jõgeva ühisnäituse "Omapead".

Näitusel on väljas läbilõige Leisi viimaste aastate maaliloomingust ning Jõgeva hääle- ja valgusinstallatsioonid. ”Iga pilt annab vaatajale erilise tunde, nende tööde keskel on hea olla,” lausus tervitussõnavõtus Ergma, ”mul on heameel, et need maalid mõnda aega meie maja kaunistavad.”

Eesti kunstikriitikud hindavad Leisi teoste kompositsiooni individuaalsust, virtuoosset taimekujutamise oskust ning julget värvikäsitlust. Ereda osa kunstniku loomingust ning ka täna avatud näitusest moodustavad lillemotiividega maalid. ”Kõik, millele kunstnik käe külge paneb saab sümboolse tähenduse, need lillede ja õitega täidetud maalid tähistaksid justkui elujõu võrdkuju hoopis avaramas tähenduses,” märkis kunstiteadlane Mai Levin.

Villu Jõgeva on olnud Eesti valguskineetika ja heliinstallatsioonide loomise üks pioneeridest. Ühisnäitusel on kunstnik eksponeerinud valguse ja hääle muutumisega sammaste gruppe. ”Vaatamata ekspositsiooni näilisele vastuolulisusele on kahe kunstniku loomingus oluline ühisosa. Installatsioonide lihtne heli ja valguse mäng harmoneerub Leisi maalide välise vormiga,” tähendas Levin.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside