Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Näitusel on väljas 14 õlimaali aastatest 2002-2003 ning 3 söejoonistust aastast 2002.

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Toompea lossis Jüri Arraku 56. personaalnäituse ”Kolmnurk” sõnadega: ”olen olnud Jüri Arraku salajane austaja juba aastaid”. Ene Ergma lisas: ”Kunstnikku hinnatakse tema loomingu järgi – kui vaatad kunstniku mõnd pilti ja see on sul silme ees veel ka kolme-nelja aasta pärast, siis järelikult on pilt läinud südamesse”.

Jüri Arraku sõnul on tema näituse pealkiri ”Kolmnurk” sümboolne: kolmnurga ülemine nurk sümboliseerib religioosset kunsti, suhet inimese ja Jumala vahel, vasak alumine nurk tähistab inimest ning parem alumine nurk inimese ja looduse vahelist seost. Arrak märkis, et Toompea lossi kunstisaal võimaldas kujundada minialtari ja ta on tänulik, et tänapäeval võib ta vabalt maalida altarit ehk kolmnurga ülemist nurka.

Näitusel on väljas 14 õlimaali aastatest 2002-2003 ning 3 söejoonistust aastast 2002. Maalil "Märk meile" on ristikujuline Kristuse figuur kujutatud ilma naelte ja ristita ning seda "märki" on inimkond vahelduva eduga lahti mõtestanud juba 2000 aastat. Veel on näitusel raha teema, kuid see kuulub inimese ja inimese vaheliste suhete juurde. Mitmetähenduslik ja mõtlemapanev näitus jääb avatuks jaanipäevani.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside