Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval kell 12.30 avab Riigikogu esimees Eiki Nestor Toompea lossi kunstisaalis Kreg A-Kristringi näituse „Ööd ja päevad“.

„Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi terviklikuks saamisele ja tähendusväljade loovale dünaamikale. Nagu üks teose hilisem lõuend on veidi suurem esimesest, on ka taasiseseisvunud vabariik kauem kestnud esimesest vabariigist ja sellega murdnud olulise psühholoogilise paine ning saanud seeläbi tervemaks,“ ütles Kreg A-Kristring.

Kunstniku sõnul koosneb näitusel eksponeeritav maal kahest lõuendist, mis on maalitud erineval ajal ja kohas, kuid mõeldud ühtse tervikuna ning kannab kulgemisele viitavat pealkirja „Ööd ja päevad“.

„Seekord tuleb ühtse maali erinevaid paneele eksponeerida teatava vahega, katkestusega. Just selles avaldub tähendusmängude ilu ja valu,“ lisas A-Kristring.

Kreg A-Kristring (Aimar Kristerson) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna ja osaleb näitusetegevuses alates 1985. aastast. Ta on kaastööd teinud ligi 200 ühisnäitusel Eestis, Leedus, Rootsis, Poolas, Saksamaal, Bulgaarias, Ameerika Ühendriikides, Itaalias, Soomes, Hollandis, Venemaal ja Valgevenes. Käesolev näitus on kunstnikule 33. isikunäitus.

Näitus jääb Toompea lossi kunstisaali avatuks 10. oktoobrini. Sissepääsuks on vajalik pildiga isikut tõendav dokument.

Fotod näituselt 

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside