Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avab kolmapäeval kell 12.30 Toompea lossis Andres Toltsi isikunäituse „Tabelid ja kullakangidˮ, mille peamised inspiratsiooniallikad on kõikvõimalikud tabelid, dokumendivormid ning kabinettide ja kontorite sisemaailma peegeldavad vaikelud.

Nii nagu eelnevates projektides jätkab Tolts ka sel näitusel end ümbritseva bürokraatliku argikeskkonna analüüsi. Kunstnik loob blankettide ja tabelite strukturaalse asjalikkuse kaudu kohati sürreaalsusse ja absurdi kalduvaid hoolikalt komponeeritud maastikke. Näitusel eksponeeritud teosed on valminud viimase viie aasta jooksul.

Andres Tolts on lõpetanud 1973. aastal Eesti Kunstiakadeemia disaini erialal. Ta kuulub loomingulisse rühmitusse „SOUP´69“ ja on Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Näitustel osaleb Tolts alates 1969. aastast ning on aastate jooksul loonud nelikümmend kuus isikunäitust ning osalenud enam kui kolmesajal grupinäitusel Eestis ja välismaal. Tolts on aastate jooksul pälvinud mitmeid olulisi kunstipreemiaid ja tema teoseid omavad paljud kunstimuuseumid ning -kogud.

Toompea lossis on järepidevalt eesti kunsti eksponeeritud üle kümne aasta, esimene näitus Toompea lossi  kunstisaalis avati mais 2001.

Riigikogu pressiteenistus
25. september 2013

Tagasiside