Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Eestis visiidil viibiva Rootsi Parlamendi (Riksdagi) esimehe Per Westerbergi ja teda saatva parlamendidelegatsiooniga.

Peamise teemana oli kohtumisel kõne all koostöö Euroopa Liidus ning rahvusparlamentide töö Euroopa Liidu otsustusprotsesside läbipaistvamaks muutmisel. Rootslased pidasid oluliseks valijaskonna kaasamist mõningate Euroopa Liidu arengut puudutavate küsimuste arutellu. Toomas Varek omalt poolt andis ülevaate Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni korraldatavatest avatud foorumitest.

Teisena käsitleti kogu Euroopas oluliseks muutunud energiajulgeoleku teemat ja energeetikaalast koostööd. Eesti pool teavitas Rootsi kolleege selles valdkonnas toimunud arengutest aga ka perspektiividest, mis puudutab osalemist Ignalina uue tuumajaama rajamisel. Mõlemapoolselt märgiti, et tähelepanu tuleb pöörata läbi Läänemere kulgeva gaasijuhtme võimalikule keskkonnaohtlikkusele.

Riigikogu esimees tutvustas külalistele põgusalt ka e-valimiste projekti ja sellega seotud ootusi, mille vastu rootslased elavat huvi tundsid. Per Westerberg kinnitas, et Rootsi jälgib meie e-valimiste protsessi suure tähelepanuga.

Riksdagi delegatsiooni kuulusid keskkonna- ja põllumajanduskomisjoni esimees Anders Ygeman, väliskomisjoni aseesimees Urban Ahlin, keskkonna- ja põllumajanduskomisjoni aseesimees Erik A. Eriksson, väliskomisjoni liige Walburga Habsburg Douglas ning Riksdagi peasekretär Anders Forsberg. Eesti poolelt osales kohtumisel veel Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Visiidi käigus kohtutakse täna veel president Toomas Hendrik Ilvesega, homme võtab külalised vastu peaminister Andrus Ansip ning toimub kohtumine ka Riigikogu Euroopa Liidu asjade Komisjoniga.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside