Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arutati Euroopa Kontrollikoja aastaaruande esitlemist Riigikogus.

Riigikogu aseesimees Toomas Savi kohtus täna Toompea lossis Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidiga.

Euroopa Kontrollikoja ülesandeks on auditeerida Euroopa Liidu ja selle institutsioonide arvepidamist ning hinnata tehingute seaduslikkust ning korrektsust, samuti teha selgeks, kas EL-i finantsjuhtimine on piisavalt usaldusväärne. Iga rahandusaasta lõpus koostab kontrollikoda aastaaruande Euroopa Komisjoni tegevuse kohta, mille Euroopa Parlament enne komisjonile hinnanguandmist läbi vaatab. Kontrollikoda võib esitada aruandeid ka eriküsimustes.

Tänasel kohtumisel arutati 2003. finantsaasta kontrollikoja aruande esitlemisvõimalusi Riigikogus. Kersti Kaljulaid tutvustas liikmesriikides kasutatavaid koostööviise kontrollikoja ja rahvusparlamentide vastavate komisjonide vahel.

Toomas Savi hinnangul on kontrollikoja koostöö Riigikoguga oluline ning selles kontekstis on kaalumist väärt ettepanek, mille kohaselt Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni koordineerimisel toimub Euroopa Kontrollikoja aastaaruande arutelu EL-i asjade komisjoni, rahanduskomisjoni, majanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikmete ühisistungil.

Tagasiside