Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Õiguskomisjon arutas oma tänaselt istungil töölepinguseaduse eelnõu (299 SE) ja otsustas konsensuslikult suunata eelnõu täiskogusse esimesele lugemisele. Eelnõu on täiskogus 8. oktoobril. Komisjoni ettepanek on esimene lugemine lõpetada.

Komisjoni otsuse kohaselt on muudatusettepanekute esitamise tähtaeg 22.oktoober ja komisjoni-poolne ettekandja õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

„Pärast esimese lugemise lõppu algab eelnõuga põhjalikum sisuline töö, millesse kindlasti kaasatakse ametiühingud, tööandjad ja teised sotsiaalpartnerid, eesmärgiga viia töösuhete uue regulatsiooni arutelu võimalikult laiapõhjaliseks. See looks eeldused uue töölepinguseaduse vastuvõtmiseks kõiki osapooli rahuldavatel tingimustel,“ rõhutas Vaher.

Tänasest istungist võttis osa ka sotsiaalminister Maret Maripuu, kes tutvustas komisjonile eelnõu üldpõhimõtteid. Istungist osalesid samuti justiitsministeeriumi asekantsler Urmas Volens ning sotsiaalministeeriumi ja justiitsministeeriumi vastava ala juhtivspetsialistid.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside