Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu töökorralduse töörühm pidas täna ümarlauas nõu koos ekspertidega lahates parlamenditöö erinevaid tahke. Arutluse all olid Riigikogu kui seadusloome institutsiooni tänapäevasemaks muutmine, töö- ja kodukorralduse muudatused, parlamendi maine ja poliitilise kultuuri erinevad aspektid. Käsitleti seda, milline võiks olla parlamendi roll oluliste riiklike debattide algatajana ja kujundajana,  kuidas muuta seadusloome avatumaks ja paremini mõistetavaks kaasates enam erinevaid huvigruppe, samuti kuidas parandada kontrolli täitevvõimu tegevuse üle. Eraldi teemaks oli ka parlamendiliikmete vastutuse sätestamine.

Töörühma esimehe Urmas Reinsalu sõnul näitas arutelu, et töörühm peab tõsiselt ekspertide ettepanekud läbi arutama. „Mõistlik on ekspertide ettepanek panna paika selged reeglid, kuidas parlamendis menetletakse erinevaid rahva petitsioone ja märgukirju,“ ütles ta.

Ekspertidena osalesid tänasel ümarlaual endine õiguskantsler Allar Jõks, Vabariigi Presidendi õigusnõunik Aaro Mõttus, Tartu Ülikooli õppejõud Rodolpfe Laffranque, Riigikontrolli peakontrolör Ülle Madise, endised Riigikogu liikmed Liia Hänni ja Tiit Käbin. Oma arvamuse edastas ka professor Marju Lauristin.  

Riigikogu pressitalitus
 

Lisainfo: Urmas Reinsalu, 5064841

 
 
 

Tagasiside