Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, siseminister Jüri Pihl ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Andrus Ansip vastas Marika Tuusi küsimusele koalitsioonilepingus sisalduvat tervishoiupoliitikat puudutavatele küsimustele, Keit Pentuse küsimusele tubaka ja alkoholi maksumärkide kohta, Taavi Rõivase küsimusele eelarve tasakaalust ning Urmas Klaasi küsimusele tulude jaotuse kohta ühiskonnas.

Vastates Aleksei Lotmani küsimusele kaitsepolitseiameti ja politseiameti töökorralduse kohta võimalike provokatsioonide ärahoidmiseks kinnitas Jüri Pihl: „Need kaks asutust teevad head koostööd ning on olemas vastavad kavad ja käib pidev analüüs olukorra monitoorimiseks.” Mis puudutab 9. maid, siis Pihli sõnul on Eesti korrakaitseorganid valmis rohkem, kui nad olid eelmisel aastal.

Siseminister vastas veel Kalle Laaneti küsimusele keskkriminaalpolitsei võimaliku kuulumise kohta justiitsministeeriumi valitsemisalasse ning piirivalve ja politsei ühendamise kohta, aga ka Schengeni viisaruumiga ühinemiseks tehtava eeltöö kohta, Mart Jüssi küsimusele reostustõrjevõime valmiduse kohta ning Raivo Järvi küsimusele organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse kohta.

Tõnis Lukas vastas Maret Merisaare küsimusele keskkonnahariduse ning kahe vastava ministeeriumi vahelise koostöö kohta. Lukas vastas veel Karel Rüütli poolt jooksvalt tõstatatud küsimusele õppetoetuste saamise eelduste ning eesmärgi kohta.

Vt stenogrammi: https://www.riigikogu.ee/?op=steno

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside