Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma juhtis täna Toompea lossis võrdõiguslikkuse, prostitutsiooni ja perepoliitika probleeme käsitlevat ümarlauda „Naised ja poliitika”. „On äärmiselt oluline, et selleteemaline diskussioon ühiskonnas toimuks ning kaasa mõtleksid kõik osapooled,” märkis ta üritust avades.

Ümarlaud korraldati koostöös Rootsi parlamendi spiikri Björn von Sydowiga. Tema tervituse luges kohalolijatele ette Riksdagi neljaliikmelise delegatsiooni juht Marianne Carlström. „Rootsi ühiskonnas on võrdõiguslikkuse teema väga oluline ning kuigi saavutatud on arvestatav edu, peab töö selles osas toimuma pidevalt,” seisis Sydowi pöördumises.

Sotsiaalminister Jaak Aab keskendus oma sõnavõtus lähisuhte ja perevägivalla problemaatikale. Minister nentis, et seadusandlik regulatsioon jääb nende pahede vastu võitlemisel veel lünklikuks. „Eesti seadustes ei ole näiteks defineeritud lähisuhte või perevägivalla mõisteid ning olulisi puudujääke on ka lähenemiskeelu institutsioonis.” Samuti rõhutas Aab, et lähisuhte vägivallaprobleemide lahendamise oluliseks märksõnaks on kaasatus.

Oma tööd tutvustava ettekandega esines ümarlaual Eesti võrdõiguslikkuse volinik Margit Sarv. „Ametisse asudes arvasin, et kõige suuremaks probleemiks kujunevad töösuhted, kuid küsimusi esitatakse väga erinevatest valdkondadest,” nentis ta. Samuti märkis Sarv, et seni on kirjalike avaldustega võrdõiguslikkuse voliniku juurde pöördunud naisi ja mehi võrdselt.

Riksdagi esindajad tutvustasid üritusel Rootsi kogemusi seksiostu keelustamisel. Eesti poolelt käsitles prostitutsiooniga võitlemise teemat sotsiaalkomisjoni liige Nelli Kalikova. Perepoliitikat käsitlesid sõnavõttudes sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial ja kultuurikomisjoni liige Katrin Saks.

Üritusest võtsid osa ka Riigikogu liikmed Liina Tõnisson ja Kadi Pärnits, naiste turvakeskuse eestvedajad, samuti sotsiaalministeeriumi ja Riigikogu Kantselei esindajad.

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside