Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Tiibeti toetusgrupp kutsub kõiki eestlasi üles süütama kodudes küünlad väljendamaks tuge Hiina Rahvavabariigi poolt okupeeritud ja rõhutud Tiibeti rahvale.

Tiibeti toetusgrupi juhi Aleksei Lotmani sõnul märgib 10. märts 1959 tiibetlaste meeleheitliku ülestõusu kõrgpunkti maa annekteerinud võõrvallutajate vastu. „Tiibeti toetusaktsioonid toimuvad täna kõikjal maailmas,“ toonitas ta. Nii nagu toona uputas Hiina Rahvavabariik Tiibeti iseolemise verre ja varemetesse, nõnda suruti halastamatu jõhkrusega maha ka 2008. aasta  kevadel toimunud tiibetlaste meeleavaldused.
„Küünla süütamise ja nende sündmuste peale mõtlemisega tõestame, et maailm ei ole unustanud ebaõigluse ja vägivalla käes kannatavat kultuurrahvast,“ märkis toetusrühma liige Silver Meikar. Informatsioonikillud kohapealt räägivad mälestuspäeva lähenedes üha sagedamatest arreteerimistest ning suurenevatest sõjaväe patrullidest Lhasas. Tiibet, vanade kultuuritraditsioonide ja unikaalse looduskeskkonna varjupaik on hävimas. Väliskülaliste ligipääs piirkonnas olukorraga tutvumiseks on jätkuvalt täielikult või osaliselt piiratud.
 
Riigikogu Tiibeti toetusrühma esimees on Aleksei Lotman, aseesimees Ken-Marti Vaher ja liikmed Andres Herkel, Mart Jüssi, Mart Laar, Valdur Lahtvee, Silver Meikar, Mart Nutt, Jaak Salumets, Toomas Trapido, Peeter Tulviste ja Lauri Vahtre.
 
Lisainformatsioon:
Aleksei Lotman
Riigikogu Tiibeti toetusrühma juht
5060879
Silver Meikar
Riigikogu Tiibeti toetusrühma liige
52 78089

 
 
Tagasiside