Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Tiibeti toetusrühm kohtus täna Eestis tegutseva Drikung Kagyu Ratna Shri Keskuse laama Drupon Konchok Sangyas’e ja teiste keskuse esindajatega. Keskenduti Tema Pühaduse XIV dalai-laama plaanitavale visiidile selle aasta augustis ja samuti Drikung Kagyu keskuse aktuaalsetele probleemidele.
 
Riigikogu Tiibeti toetusrühma esimees Aleksei Lotman väljendas veendumust, et dalai-laama võetakse Eestis vastu kõrgel tasemel. „Dalai-laama visiidi ettevalmistamine käib kavakohaselt ja see toimub kõrgel tasemel,“ kinnitas Tiibeti toetusrühma esimees Aleksei Lotman.
 
Samuti väljendas Lotman valmisolekut aidata kaasa dalai-laama ja Eesti kogukonna kohtumisele. „Lõplik programm selgub lähikuudel ja see valmib koostöös dalai-laama Londoni esindajaga. Kuid oleks igati loomulik, kui dalai-laama kohtuks Eesti budistliku kogukonnaga,“ kinnitas Lotman.
Laama Sangyas väljendas tänasel kohtumisel soovi, et dalai-laama visiidi käigus oleks võimalik lülitada tema kavasse ka kohtumine Eesti budistliku kogukonnaga. Samuti avaldas laama Sangyas muret seos asjaoluga, et Drikung Kagyu keskusel puuduvad siiani rituaalseks tegevuseks sobivad ruumid. Laama Sangyas väljendas valmisolekut luua Drikung Kagyu keskuse baasil Tiibeti Maja, mis esindaks tiibeti kultuuri laiemalt. 
 
Külalisi tervitanud Tiibeti toetusrühma liikmed suhtusid külaliste muredesse täie tõsidusega ja esitasid hulganisti küsimusi, mis puudutasid Drikung Kagyu keskuse tegevust.
Tänasel kohtumisel osalesid Tiibeti toetusrühma esimees Aleksei Lotman, aseesimees Silver Meikar ja liikmed Andres Herkel, Mart Jüssi, Mari-Ann Kelam, Mart Nutt ja Lauri Vahtre.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside