Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Peipsiveere toetusgrupp eesotsas esimehe Terje Treiga tutvus Peipsiveere valdade elu-oluga. Põhjalikumalt jälgiti piirkonna turismiteenuste pakkujaid ühendava MTÜ „Sibulatee“ tegemisi. 

“Kolm aastat tagasi Alatskivi, Vara ja Peipsiääre valla turismiettevõtjad ühendav MTÜ Sibulatee on abiks projektide koostamisel, vahendab informatsiooni ning turustab Peipsiveere piirkonda turismiobjektina. Üheks Peipsi äärse piirkonna kuulsamaiks tooteks on kahtlemata Peipsi sibul, mis kasvab Peipsi kaldal väga heas mullas ning mille kasvatamisel kasutatakse vaid looduslikku väetist,’’ selgitas Peipsiveere toetusgrupi juht Terje Trei. Ta nentis samas, et paraku on Peipsi sibula turustamisega suuri probleeme, sest Eesti turul domineerib odavam, kuid palju kehvem välismaine sibul. Kahjuks tuleb ka see, et turgudel ja kauplustes kasutatakse Peipsi sibula nimetust kurjasti ehk välismast sibulat müüakse kvaliteetse Peipsi sibula pähe. 

„Peipsiveere toetusgrupi ja sibulakasvatajate kohtumisel leiti, et Peipsi sibul kui kaubamärk peab saama tunnustatud, samuti tuleb leida võimalusi selle toote tutvustamiseks ja turustamiseks ’’Eesti Toidu’’ kampaaniate käigus,“ toonitas Trei. Tema sõnul toimub tihtilugu tarbija eksitamine, mis toob kahju nii tootjale kui tarbijale. „Kuna Peipsi sibul ei ole registreeritud kaubamärk, siis ei saa paraku seda kaitsta ka tavapäraste seadusandlike vahenditega,’’ rõhutas Trei.  Ta selgitas, et Peipsiveere eripära säilitamiseks ja sealse piirkonna arenguks on vajalik kõigi võimalike meetmete rakendamine. 

Peipsiveere toetusgrupi külaskäigust võtsid osa veel Rein Aidma, Meelis Mälberg, Urmas Klaas, Margus Hanson, Igor Gräzin, Marika Tuus-Laul, Aivar Kokk, Jaan Õunapuu ja Kajar Lember. 

Lisainfo: Terje Trei, 5138738 

[email protected] 

Riigikogu Peipsiveere toetusgrupp

Tagasiside