Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Valge saali foorum hakkab arutama Eesti ülikoolide tulevikku avatud Euroopas.

Riigikogu kodulehel avatud Valge saali foorumil hakatakse arutama Eesti tulevikustrateegiaid ja arengustsenaariume, millele on osalema oodatud kõik ühiskonnaelust huvitatud pooled. Esimese Valge saali foorumi aruteluteema on "Eesti ülikool avatud Euroopas".

Euroopa Liidu asjade komisjoni poolt algatatud foorumile on oma teesid juba saatnud Eesti Muusikaakadeemia välis- ja avalike suhete prorektor Marje Lohuaru, Akadeemia Nord rektor Ene Grauberg , Audentes Ülikooli majandusteaduskonna dekaan Ivar Raig, Estonian Business School´i rektor Madis Habakuk , Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimees Allan Selirand, kelle seisukohtadega võib tutvuda ja neid omalt poolt ka kommenteerida Valge saali foorumi koduleheküljel (https://www.riigikogu.ee/foorum) . Lisaks nimetatuile on foorumist osa võtma kutsutud ka teiste suuremate ülikoolide rektorid ja haridusinstitutsioonide juhid.

Foorumi kodulehel toimuvale arutelule järgneb 22. aprillil avalik istung Valges saalis, kuhu oodatakse kõigi Eesti tulevikust huvitatud inimeste arvamusi, seisukohti ja ideid.

Reglemendi kohaselt koosneb arutelu kahest osast – veebifoorumist ja ümarlaua põhimõttel toimuvast istungist. Foorumi teema valiku otsustab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon. Valge saali arutelule kutsub komisjon teemat valdavad tippspetsialistid, kellel palutakse esitada oma ettekande teesid või essee vormis seisukoht kolm nädalat enne Valge saali istungit. Arutelu veebifoorumis algab pärast seda, kui Riigikogu veebilehel on avaldatud Eesti tippasjatundjatelt ja arvamusliidritelt tellitud tekstid. Teema elektrooniline arutelu jätkub kolme nädala jooksul pärast Valge saali istungit.

Kõikidele Valge saali foorumiga seotud küsimustele on valmis vastama Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland.

Lisainformatsioon: Euroopa Liidu asjade komisjoni nõunik Siret Neeve,

631 64 99.

Tagasiside