Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esimene Valge saali foorum 22. aprillil arutab Eesti ülikooli arenguperspektiive avatud Euroopas

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni poolt algatatud Valge saali foorum koguneb esimesele istungile 22. aprillil kell 13.00. Arutelu teemaks on "Eesti ülikool avatud Euroopas". Foorumile on esinema kutsutud kolmteist haridus-ja teadusinstitutsioonide liidrit, nende hulgas Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems, haridus- ja teaduminister Toivo Maimets ning ülikoolide rektorid Jaak Aaviksoo, Andres Keevallik, Mati Heidmets jt.

Valge saali foorumite eesmärgiks on Eesti riigi ja ühiskonna tulevikustrateegiate ja arengustsenaariumide avalik laiapõhjaline arutelu, millele osalema on oodatud ka Riigikogu liikmed, kodanikualgatuse organisatsioonid, teadlased, tippspetsialistid, arvamusliidrid.

22. aprillil toimuvale Valge saali istungile eelneb eelfoorum Riigikogu koduleheküljel. Selle eelduseks on Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonile eelnevalt saadetud esseed ja teesid Eesti ülikooli arengust avatud Euroopas. Esseed ja teesid avaldatakse Riigikogu koduleheküljel. Nende esitamise tähtaeg on 2. aprilliks 2005.

Valge saali istungile järgneb Riigikogu veebis kolm nädalat kestev jätkufoorum, mille järel koostatakse Euroopa Liidu asjade komisjoni eestvedamisel arutelust kokkuvõte. Valge saali foorumi käigus koorunud ideed ja strateegiad jäävad Riigikogu komisjonide ja avalikkuse kasutusse.

Täpsem informatsioon: Euroopa Liidu asjade komisjoni nõunik-sekretariaadi juhataja Olev Aarma, 631 64 65 või nõunik Siret Neeve, 631 64 99

Tagasiside