Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tallinna Sadama uurimiskomisjon otsustas teha riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks, sest komisjon kahtlustab, et jäämurdja Botnica ostmise otsustamiseks esitati ebaõigeid andmeid laeva hindamise kohta.

„Uurimiskomisjonil on töö käigus tekkinud kahtlus, et 2012. aastal AS Tallinna Sadama omandatud jäämurdja Botnica hindamist puudutavad andmed ei olnud õiged ja objektiivsed, mistõttu jäämurdja osteti tegelikust väärtusest kallimalt,“ ütles uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik.

Komisjoni aseesimehe Andres Anvelti sõnul on kahtluse aluseks arvutifailide analüüs. „Ebaõigete andmete esitamise ajendiks võis olla maakleri teenusest saadav kasu,“ lisas ta.

Riigikogu uurimiskomisjon võimalike korruptsiooniriskide tuvastamiseks aktsiaseltsis Tallinna Sadam moodustati mullu oktoobris. Uurimiskomisjoni eesmärk on välja selgitada, millised olid AS-i Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimalikku korruptsiooni soodustanud asjaolud ning nende mõju ettevõtte juhtimisele, toimimisele ning riigi omanikuhuvidele.

Komisjon esitab oma töö lõpparuande Riigikogule ja avalikkusele hiljemalt 2016. aasta 1. maiks. Kui komisjon leiab äriühingute juhtimise ja järelevalve korralduses puudusi, siis esitatakse Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele asjakohased ettepanekud.

Lisainfo: Artur Talvik 502 1989, Andres Anvelt 524 7747

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside