Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni algatusel on tänasel täiskogu istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena „Esimese lapse sünd on ohus?“ arutelu.

Probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski ütles, et Riigikogu rahvastikupoliitika töörühmal valmis dokument „Rahvastikupoliitika põhialused 2035“. „On selge, et ainuüksi toetused ei pane kedagi sünnitama. Kui oleks teisiti, siis juba mõni aeg pärast vanemahüvitise kasutuselevõttu oleks Eestis iive olnud positiivne,“ märkis esimees. „Oleme jõudnud järeldusele, et on vaja luua laste saamist ja kasvatamist sooviv keskkond. Rahvastikupoliitika põhialustesse on just sellest põhimõttest lähtuvalt loodud eesmärgid ja tegevussuunad.“

„Nüüd tuleb Riigikogus arutada, kuidas seda dokumenti reaalselt arengukavades rakendada, et tagada Eesti rahvaarvu kasv ning keele ja kultuuri säilimine ning lähiajal parlamendis rahvastikupoliitika põhialused vastu võtta,“ tõi Kotka-Repinski välja.

Ettekande teevad rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpoliitika dotsent Dagmar Kutsar ning Isade Foorumi eestvedaja, lapsehoolduspuhkusel viibiv isa Taavi Tamkivi.

Arutelu algab kell 10 ja seda saab otseülekandes jälgida Riigikogu veebilehel.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside